ZAOSTŘENO NA DENTÁLNÍ ZDRAVÍ PSÍCH MILÁČKŮ

Zatímco lidé si čistí zuby nejméně dvakrát denně, psi si jenom stěží vezmou do packy zubní kartáček a provedou precizní čištění chrupu. A tak nezbývá nic jiného, než abychom jim v tomto ohledu pomohli a společně docílili perfektně zdravých psích zoubků.

Už dávno odzvonilo dobám, kdy páníčci přehlíželi dentální zdraví psů. V současné době všichni víme, že i psy můžou potrápit nánosy zubního kamene a záněty dásní. Pokud tedy chcete udělat pro svého psího miláčka to nejlepší, zaměřte se už ve štěňátkovském věku na jeho chrup. Odměnou vám bude následných dvaačtyřicet zdravých a zářivě bílých zubů, které se na vás budou smát od ucha k uchu. Jak tedy na to?

1. ČIŠTĚNÍ JE ZÁKLAD

Mysleli jste si, že zubní kartáčky jsou jenom pro lidi? Omyl! Ve psích prodejnách objevíte také silikonové psí kartáčky na zuby, které si „nasadíte“ na prst, a následně provedete čistění zubů. Nezapomeňte ani na psí zubní pastu, kterou nanesete na kartáček, případně rovnou do dutiny ústní. Při čištění držte kartáček šikmo k linii dásní, přičemž kartáčkem pohybujte od okraje dásně až ke špičce zubu. Voilà, po několika minutách máte hotovo.

Bohužel, mnoho majitelů psů si myslí, že čištění zubů je nárazová událost, která nepotřebuje pravidelnost. Pravdou ale zůstává, že psí chrup byste v ideálním případě měli čistit sedmkrát v týdnů, případně alespoň pětkrát. Jedině tak budete mít stoprocentní jistotu, že je o dentální zdraví vašeho psího miláčka řádně postaráno. Navíc platí, že díky pravidelnosti si pejsek na čistění zubů natolik zvykne, že po čase to bude považovat za naprostou samozřejmost.

2. DENTÁLNÍ PAMLSKY

Věděli jste, že existují také speciální dentální pamlsky, které se postarají o zdravější chrup vašeho pejska? Účinnou složkou v těchto pamlskách je mléčná bílkovina, o které je známo, že má silné antibakteriální účinky, a navíc potlačuje tvorbu zubního plaku. Při žvýkání dentálních pamlsků se plak ze zubů odstraňuje mechanicky, a zároveň je psími slinami aktivován v mléce obsažený kasein, který rekonstruuje zubní sklovinu. Při výběru dentálních pamlsků se zaměřte na jejich složení, abyste měli jistotu, že produkt je složený z kvalitních surovin, a především obsahuje zmiňovanou mléčnou bílkovinu.

Pokud hledáte zábavnou alternativu k dentálním pamlskům, pak svému čtyřnohému kamarádovi pořiďte paroží. Jedná se o 100% přírodní produkt, který není chemicky ošetřen, a tak si ho váš pejsek může bez výčitek okusovat do aleluja. Navíc paroží v sobě ukrývá důležité výživné a minerální látky. Dalším netradičním dentálním pamlskem je himalájská tyčinka, která se vyrábí ze sušeného mléka a taktéž napomáhá k čištění zubů a dásní.

3. DŮLEŽITÁ NADSTAVBA

Možná vás překvapí, že také pejskové mají své speciální ústní vody, lépe řečeno ústní spreje, které napomáhají čištění psího chrupu a udržují svěží dech. Použití těchto ústních sprejů je navíc velmi jednoduché, stačí nastříkat malé množství tekutiny na zuby a dásně. Pokud tedy chcete udělat pro dentální zdraví svého pejska něco navíc, pak rozhodně doporučujeme právě ústní sprej. 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.