ZIMNÍ VÝLETY PO ČESKU, KTERÉ SI UŽIJÍ PEJSCI I PÁNÍČCI

Podle kalendáře sice stále máme zimu, avšak paprsky sluníčka pomalu nabírají na síle! To je dobrá zpráva pro všechny, kteří už nechtějí trávit víkendy za čtyřmi stěnami bytu, a naopak touží po výletu do přírody. A protože pes je nejlepší přítel člověka, byla by škoda, kdybychom ho s sebou na výlet nepřizvali.

Vyrazit na výlet do přírody je nejen potěšením pro člověka, ale také pro pejska. Nové vjemy, zajímavé pachy i vaše společnost vedou k tomu, že si pejsek výletní den užije do sytosti. A protože už je tuhá zima za námi, připravili jsme pro vás zajímavé tipy na výlety, které jsou tzv. dog-friendly. Dáte přednost malému výletu do historie? Nebo si naopak troufnete na výšlap?

KLÁNOVICKÝ LES

Žijete v Praze a máte pocit, že už jste s pejskem navštívili snad všechny parky a lesoparky v naší metropoli? Pak můžete vyrazit za hranice hlavního města, a to do nedalekých Klánovic. Pokud váš pejsek umí cestovat vlakem, můžete na Masarykově nádraží nasednout do osobního vlaku, který za necelých dvacet minut zastaví na zastávce Praha-Klánovice. Následně se s pejskem vydejte do přilehlé přírodní rezervace Klánovický les, která vás překvapí mnoha březovými hájky, mokřady i lesními rybníčky. Při cestě lesem mějte oči dokořán, neboť můžete narazit na pozůstatky zaniklých středověkých vesnic.

BABIČČINO ÚDOLÍ

Kdo z nás by neznal knihu Babička od spisovatelky Boženy Němcové. I když vaši psí miláčkové zřejmě nechtějí obdivovat Viktorčin vodopád, Staré Bělidlo nebo přilehlý zámek Ratibořice, rozhodně je výlet do Babiččina údolí nezklame. Dobrou zprávou je, že procházka Babiččiným údolím je velmi nenáročná, a tak ji bez problému zvládnou jak štěňátka, tak i starší pejsci. Nutno ale dodat, že čtyřnozí návštěvníci Babiččina údolí musí být dle nových pravidel po celou dobu na vodítku.

RADOBÝL

Krásné výlety s pejskem si můžete naplánovat také v Ústeckém kraji, a to konkrétně na Litoměřicku. Zdatní pejsci jistě ocení výlet (nebo spíše výšlap) na vrchol Radobýl, který se nachází ve výšce 399 m.n.m. Výchozím bodem je obec Žalhostice, ze které se vydejte po žluté turistické značce. Cesta vede lesní krajinou, a tak nic nebrání tomu, abyste poslušného pejska pustili na volno. Po zhruba 1,5 km dorazíte na vrchol Radobýlu, ze kterého se vám za příznivého počasí naskytne výhled na České středohoří.

BOŽÍDARSKÉ RAŠELINIŠTĚ

Pokud žijete v Krušných horách, pak se přímo nabízí vyrazit na naučnou stezku, která vede Národní přírodní rezervací Božídarské rašeliniště. Naučná stezka je dlouhá zhruba 3,2 km a najdete na ní dvanáct naučných zastávek. Tento výlet je ideální také pro rodiny s malými dětmi, neboť převážná část stezky vede po povalových chodnících. A pokud se vám poštěstí, můžete při výletu zahlédnout střevlíka či žluťáska borůvkového.

POVYDŘÍ

A zapomenout nemůžeme ani na naučnou stezku Povydří, kterou naleznete na Šumavě. Také v tomto případě se těšte na příjemnou, zhruba sedmikilometrovou, procházku podél šumící řeky Vydry. Pouze doporučujeme, abyste do Povydří doopravdy vyrazili za dobrého počasí, neboť celá procházka vám zabere až dvě a půl hodiny času. Zároveň i v tomto případě platí, že výlet mohou absolvovat také rodiny s malými dětmi v kočárku. 

Podívejte se taky na podcast Smečka, který se tématu věnuje více do hloubky:

 

 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.