DOMÁCÍ HRY: JAK DOMA ZABAVIT PEJSKA?

Většina psů jsou pěkná třeštidla, která od rána do večera srší energií. Naším každodenním úkolem je pak z nich tu energii dostat a alespoň trochu je unavit. Taky se vám to někdy zdá jako nadlidský úkol? Všichni víme, že nejúčinnější je dlouhá procházka nebo běhání po zahradě. Jenže, co dělat, když ven s pejskem zrovna nemůžeme? Ať už je to kvůli špatnému počasí, karanténě nebo jakémukoli jinému důvodu, máme pro vás několik tipů, jak spolehlivě zabavit vašeho chlupáče i vevnitř.

HRA Č. 1 – KTERÁ RUKA?

Naprosto jednoduchá hra, kterou můžete hrát kdekoli. I třeba při čekání na autobus. Doma vám ale taky pomůže chlupáče na chvíli zabavit. Budete potřebovat jen několik pamlsků a vaše dlaně. Do jedné z nich dejte pamlsek, obě zavřete v pěst a nastavte k pejskovi. Pro začátek nechte tu, kde máte ukrytý pamlsek, trochu pootevřenou, aby mlska byla lépe cítit. Cílem je, aby pejsek poznal, ve které ruce máte schovaný poklad, a tlapkou ji označil.

HRA Č. 2 – DOMÁCÍ AGILITY

Možná jste se teď trochu vyděsili. Nebojte, nemusíte si z celého bytu udělat hřiště na agility, ani pořizovat překážky. Vystačíte si s tím, co máte doma. Skvělé je prolézání tunelem. K tomu budete potřebovat dvě židle nebo např. krabice, záleží na velikosti pejska. Přes ně jen přehodíte deku a tunel je na světě!

Pokud jím nikdy pejsek neprolézal, naučte ho to postupně. Rozhodně ho do něj nenuťte násilím. Nejúčinnější je nalákat ho tam na pamlsky. Opakujte několikrát a pejsek po chvíli zjistí, že mu v tunelu nic nehrozí, a že je to dokonce zábava!

Překážky na přeskakování zase jednoduše postavíte pomocí násady na koště a kýblů nebo prázdných květináčů. Překážku pak můžete libovolně zvyšovat, podle toho, jak to pejskovi jde. K tomu poslouží např. i toaletní papíry. Možná jste nedávno na internetu zaznamenali videa s pejsky, kteří přeskakují hradbu z toaletních papírů. Nejdříve se začne s jednou řadou, dvěma a zvyšuje se až do té doby, než pejsek celou zeď shodí. Dávejte ale pozor, pokud máte v místnosti kluzkou podlahu. Pejskovi by to při skoku mohlo podklouznout a hrozilo by zranění.

HRA Č. 3. - STEZKA ODVAHY

Pro mnoho pejsků je největší strašák chůze po neznámém povrchu. Možná se i ten váš na procházce vyhýbá různým roštům, kanálům, mřížkám, plastovým krytům apod. Takového strachu ho lze snadno zbavit tréninkem. Doma mu připravte stezku z různých materiálů –  koberečky, noviny, igelity, zkrátka co doma najdete. Postupně ho učte, aby stezkou v klidu prošel. Po celou dobu samozřejmě mějte připraveny pamlsky za odměnu.

HRA Č. 4. - SKOŘÁPKY

Tuto hru jste určitě hráli jako malí. Teď ji naučte i svého mazlíčka. Připravte si tři nádoby – podle velikosti pejska to mohou být kelímky na pití i prázdné květináče na kytky. Pod jeden z nich ukryjte pamlsek a nechte pejska po čichu hledat. Po zjištění, kde se dobrota ukrývá, musí také přijít na to, jak se k němu dostane. Pozor ale, aby nedošlo k rozkousnutí nádob.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.