JAK VYBRAT SPOLEHLIVÉHO PSÍHO HLÍDAČE A PSÍ HOTEL

Ať už jedete na dovolenou, na návštěvu, čeká vás ozdravný pobyt nebo si prostě jen potřebujete odpočinout, občas zkrátka nastane situace, kdy musíte svého psího miláčka svěřit do rukou někomu cizímu. Jak vybrat zodpovědné hlídání, abyste se vyhnuli zbytečnému stresu a strachu a váš pejsek si čas strávený bez vás užil? Poradíme vám, na co se zaměřit.

DEJTE NA DOPORUČENÍ

Je jedno, zda vybíráte hlídání nebo rovnou psí hotel, první zastávkou by mělo být dobré doporučení. Zeptejte se svých přátel a rodiny a poohlédněte se po tom, co říká internet. Najděte si hodnocení na Googlu či Facebooku, nejenom na stránce toho, o jehož služby se zajímáte. Poptat se můžete též psího trenéra či trenérky, kterým důvěřujete. 

OVĚŘUJTE NA VLASTNÍ UŠI A OČI

Nebojte se domluvit se na osobním rozhovoru a prohlídce místa, v němž bude váš pejsek pobývat. Čas vynaložený takovou rešerší se vám vrátí v podobě klidu na duši, který budete v době hlídání mít. Osoby, která se bude o vašeho pejska starat, se zeptejte na její zkušenosti, na způsob, jímž se zvířaty pracuje, podívejte se, jak si s pejsky rozumí. Všímejte si, jak vypadá prostředí pro vašeho psa, zda je čisté a nepáchne, jestli je bezpečné a jaká další zvířata se v něm pohybují, případně jak se tato zvířata budou potkávat. Zeptejte se též na denní režim, který váš pejsek bude mít.

Ptejte se na to, jaký je zavedený postup v případě zdravotních komplikací zvířete, kde je nebližší veterinární pohotovost či jakou zkušenost má hlídač s první psí pomocí. Zpozornět byste měli ve chvíli, kdy vám hlídač či hlídačka nebudou chtít ukázat prostor, kde pobývají jeho psi. V neposlední řadě se také domluvte na tom, zda je druhá strana ochotná akceptovat situaci, v níž se váš chlupáč nachází – tedy pokud má nějaký zdravotní problém, na který je třeba brát zřetel, je reaktivní, má separační úzkost nebo třeba zrovna hárá.

SEZNAMTE JE

Ještě před samotnými prázdninami svého pejska a toho, kdo jej bude hlídat, seznamte. Vyrazte společně na procházku, nechte je pohrát si a nějaký čas pobýt v blízkosti toho druhého, aby z vašeho parťáka spadl ostych či strach.

DEJTE NA SVŮJ POCIT

Na papíře možná všechno vypadá ideálně, rozhovor také proběhl bez kotrmelců, data sedí, cena je přijatelná, ale něco vám tu nehraje. Pokud vám váš šestý smysl našeptává, že to nedopadne dobře, dejte na něj a hledejte dál. Váš pejsek by si měl hlídání užít stejně jako vy prospaná rána, kdy nemusíte vstávat kvůli venčení. K osobě, která ho hlídá, by měl přilnout, abyste si vy mohli opravdu odpočinout a pustit starost o svého mazlíčka z hlavy. Nebojte se proto investovat do delšího hledání.

Na cestu na prázdniny můžete svého pejska vybavit třeba jeho oblíbenou dekou nebo pamlsky. Obojí určitě ocení!

Mrkněte také na náš podcast Smečka, kde toto téma probíráme podrobněji:


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.