KAM S PEJSKEM NA VINOHRADECH?

Centrum Prahy může na první pohled působit jako oblast, která nemá pejskům co nabídnout. Pokud ale dáte Vinohradům a jejich blízkému okolí šanci, rychle zjistíte, že jde o psí ráj, kde si na své přijdou velká i malá plemena.

Žijete v Praze a přemýšlíte, jak pejskovi zpestřit den? Nebo máte v centru Prahy „pet friendly“ kancelář, a váš čtyřnohý parťák je s vámi každý den v práci? Ať tak či onak, věřte, že centrum Prahy je k pejskům opravdu vlídné. Připravili jsme pro vás seznam míst, která byste se svým čtyřnohým mazlíčkem rozhodně neměli přehlédnout.

1. WE LOVE DOGS SPA

Pátráte po místě, kde se váš pejsek bude cítit jako v sedmém nebi? Už ho hledat nemusíte, stačí zadat adresu Vinohradská 939/39 a dorazit do našich jedinečných self-wash lázní  We love dogs Spa. Právě zde můžete sami svého pejska umýt ve speciální nastavitelné vaně (už žádná bolavá záda z ohýbání), využít voňavou kosmetiku ARAVA s bohatým obsahem minerálů a bylinek, a zároveň ho rozčesat a vyfoukat.

K ruce vám bude také asistentka, která v případě potřeby s čímkoliv pomůže. Ideální místo pro všechny, kteří pravidelně bojují s potopou a nepořádkem v koupelně, a především chtějí svého pejska rozmazlovat prvotřídní péčí. Za hodinu s malým plemenem (do 30 cm) zaplatíte 500 Kč, za střední plemeno (od 31 do 60 cm) je cena stanovena na 650 Kč a velká plemena (61 cm a více) stojí 800 Kč.

Kde: Vinohradská 939/39

Rezervace: tel.: +420 773 732 511, e-mail: rezervace@welovedogs.cz

2. RIEGROVY SADY

Pohybu zdar! Nedílnou součástí života městského psa jsou procházky, a to ideálně parkem, kde nehrozí žádné nebezpečí ani pejskovi ani páníčkovi. Troufáme si tvrdit, že takovým parkem jsou Riegrovy sady. Tuto zelenou oázu objevíte v samotném srdci Vinohrad a zamilujte si ji dřív, než váš pejsek řekne „haf“.

I když by se na první pohled mohlo zdát, že v Riegrových sadech musíte mít psa po celou dobu na vodítku, opak je pravdou. Ve spodní části parku, blíže k ulici Italská, najdete označená místa, kde můžete pejska pustit na volno. Samozřejmě pouze za předpokladu, že vás poslouchá na slovo a je zvyklý přiběhnout na zavolání. Počítejte totiž s tím, že Riegrovy sady jsou mezi pejskaři velmi oblíbené, a tak je téměř jisté, že narazíte na další pejsky.

3. DOG FRIENDLY KAVÁRNY

I páníčci si zaslouží sladký život. Pokud jste s pejskem na procházce, rozhodně nemusíte rezignovat na kávu a zákusek. Naopak, centrum Prahy je prošpikované kavárnami, ve kterých jsou pejsci vítanými hosty.

Milovníci sladkého pečiva nesmí vynechat Kus koláče v ulici Korunní 90, kde, jak už název napovídá, připravují fantastické koláče! Ve stejné ulici objevíte také kavárnu Spižírna 1902, jejíž předností je nejen výborná káva, ale také fantastická kuchyně. Zapomenout nemůžeme ani na vinohradský Coffee Room, který je proslulý skvělou kávou a famózními avokádovými chleby. ¨

Dog friendly kavárny ale objevíte také na náměstí Jiřího z Poděbrad. Obzvláště doporučujeme pekařství La Forme s příjemnou zahrádkou, kde se s pejskem můžete schovat před spalujícím sluncem.

Mimochodem nejen po Vinohradech objevíte naše tzv. Dogbary, tedy misky s vodou, které jsou určené pro všechny žíznivé kolemjdoucí pejsky. Pokud tedy kolem jednoho z dogbarů půjdete, nezapomeňte se u něj s pejskem zastavit.

4. PSÍ HŘIŠTĚ

Plnohodnotné psí hřiště na pražských Vinohradech bohužel nenaleznete. A tak nezbývá nic jiného, než být této městské čtvrti nevěrní, a vyrazit na Letnou. Naproti Národnímu technickému muzeu stojí oplocené psí hřiště, které potěší všechny aktivní psíky. Uvnitř se totiž nachází několik jednoduchých překážek, díky kterým můžete trénovat základní psí dovednosti. Pouze nezapomeňte na to, že psí hřiště mají svá pravidla, která je třeba respektovat

Podívejte se také na podcast Smečka, který se tomuto tématu věnuje více do hloubky:


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.