KNIHY O PSECH, KTERÉ BY MĚL VLASTNIT KAŽDÝ PEJSKAŘ

Každý z nás určitě četl Dášenku. Tato kniha udělala z nejednoho dítěte milovníka psů a věříme, že ho o psím světě mnohé naučila. Jestli se toho ale chcete dozvědět víc, nebo dokonce toužíte lépe porozumět svému mazlíčkovi a usnadnit tak vaše soužití, doporučujeme si přečíst jeden z následujících titulů.

TRÉNINK JE ROZHOVOR – FRANTIŠEK ŠUSTA

Tuto knihu bychom zařadili mezi povinnou četbu všech pejskařů. Autorem je František Šusta, mezinárodně uznávaný trenér zvířat. Kromě soukromé kynologické praxe má možnost praktikovat své metody i v zaměstnání, v zoologické zahradě, kde předvádí ukázky a vede nácviky k nápravě problémových chování. Knihu by si měli přečíst všichni, a to i když o pejskovi (a klidně i o jiném mazlíčkovi) teprve přemýšlí. Díky ní pochopíte zvířecí chování a předejdete tak zbytečným nedorozuměním a případným trestům, které často napáchají více škody než užitku.

KOMIKS MAX - TOMÁŠ KREML A MICHAELA MORÁVKOVÁ

Komiks Max se snaží formou omalovánek a hry dětem přiblížit téma množíren, ukázat jim, co je na nich špatně a jak pejskům ubližují. Příběh vypráví o klasickém případu pořízení pejska z množírny, kdy si malá Alenka přeje mazlíčka a rodiče jí ho prostřednictvím pochybného inzerátu na bazaru koupí k narozeninám. Ti, co osudy pejsků z podobných „chovů“ znají, jistě nebudou překvapeni, že nový přírůstek brzy onemocní. Jak vše dopadne, si už ale musíte s dětmi přečíst sami. Knížka není pouze osvětou, celý výtěžek prodeje je určen sdružením OZ FRBUL a Kočičí štěstí, z.s., která pečují o zachráněné a znevýhodněné psy a kočky.

NEŠTĚKEJ A JEZ – MAREK BARTOŠÍK

Pokud pejskovi chcete dopřát i nějakou jinou pochoutku než misku granulí, doporučujeme se inspirovat recepty z této kuchařky. Sliny se budou sbíhat nejen chlupáčům, ale jistojistě i vám samotným. Kniha je rozdělena do několika sekcí podle příležitostí. Najdete tam recepty na malé pamlsky, ale také narozeninové dorty nebo dokonce štědrovečerní večeři! Jen pozor, abyste si nechtěli svůj talíř vyměnit s psí miskou. Nedivili bychom se!

GUMP: PES, KTERÝ NAUČIL LIDI ŽÍT - FILIP ROŽEK

Vyprávění psího tuláka Gumpa je vystavěno z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouští na nejlepším příteli člověka. V knize se objevují syrové momenty, zároveň ale budete ohromeni psí moudrostí a bezmeznou láskou, kterou vám pejsek může nabídnout i přes všechno špatné, co v životě zažil.

JAK POZNAT PSÍ DUŠI – RUDOLF DESENSKÝ

Psí psycholog Rudolf Desenský se specializuje zejména na problémové pejsky, nad kterými už jejich páníčci zlomili hůl a neví si s nimi rady. Zato Rudolf jim ve většině případů porozumí hned při prvním setkání. V knize autor popisuje cestu ke své práci, sdílí zkušenosti s více či méně nezvladatelnými psy a dává rady k radostnému a bezproblémovému soužití člověka a psa.

KONEJŠIVÉ SIGNÁLY – TURID RUGAAS

Přáli jste si někdy, aby váš pes mluvil? Ve skutečnosti k vám opravdu promlouvá, jen ne tak, jak byste čekali. Často si toho ale ani nevšimnete. Mnoho pejskařů po přečtení této knihy uvedlo, že jim změnila život a přetočila pohled na psy o 180 stupňů. Naučí vás totiž všímat si psích signálů, kterými psi komunikují, a také vám řekne, jak je rozeznat a porozumět jim. Zkrátka je to takový překladač psí řeči. 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.